jdnasir.ac.ir
jdnasir.ac.ir
jdnasir.ac.ir
فرم درخواست شغل

پیوندها
 
 
 

 

گالری تصاویر
طرح پژوهشي جبران ساز توان راکتيو - انتشار دوشنبه 1392/7/1 - ساعت 16:00
 طرح پژوهشي جبران ساز توان راکتيو   - انتشار دوشنبه 1392/7/1 - ساعت 16:00
وجود عدم تعادل و هارمونيک­ها در ولتاژ و جريان شبکه سبب کاهش راندمان، افزايش دماي کاري و کاهش شديد طول عمر در برخي از تجهيزات نصب شده در سيستم قدرت از قبيل ماشين­هاي الکتريکي و ترانسفورمرها شده و در عمل اثرات نامطلوب و مخربي بر روي سيستم قدرت مي­گذارد. بنابراين، استفاده از تجهيزات مناسب درسطح ولتاژ توزيع به منظورحفظ کيفيت توان شبکه امري ضروري مي­باشد.

طرح پژوهشي جبران ساز توان راکتيو

در اين راستا جبران­کننده­هاي مبتني بر الکترونيک قدرت پيشرفته به عنوان پاسخي براي اين نيازها مطرح شده و تا کنون به طور قابل توجهي توسعه يافته ­اند. از جمله کاربردي ­ترين جبران­سازهاي استاتيکي مي­توان به جبران­سازهاي موازي اشاره نمود که از نظر نسبت هزينه به عملکرد نسبتاً مناسب بوده و قادر به اصلاح بسياري از مشکلات موجود در صنعت برق مي­باشند.

در اين پروژه طراحي و ساخت جبران­ساز استاتيکي با توان 35 کيلوولت -آمپر مورد بررسي قرار مي‌گيرد. جبران­ساز استاتيکي توان راکتيو به صورت موازي با بار قرار مي‌گيرد و با تامين نمودن محليِ توان راکتيو و غير اکتيو بار، بهسازي بار را انجام مي­دهد. اين سيستم پيشنهادي با يک ديناميک سريع قادر است جريان­هاي مرجع توليد شده با اهداف مورد نظر، شامل:

1) جبران­سازي توان راکتيو

2) جبران­سازي عدم تعادل بار 

3) کاهش هارمونيک­ها را، بدون ايجاد نمودن هارمونيک‌هاي غير اصلي مرتبه پايين دنبال نمايد.

اعتبار ساختار مداري و کنترل­ کننده جبران­ساز مدولار پيشنهادي، از طريق ساخت يک نمونه آزمايشگاهي سه­ فاز چهارسيمه مورد ارزيابي قرار گرفته است.

ضمنا گزارش نتايج اين طرح در ژورنال JPE -Joournal of Power Electronics چاپ شده است .


 
  • پیوست

طرح پژوهشي جبران ساز توان راکتيو - انتشار دوشنبه 1392/7/1 - ساعت 16:00
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی می باشد .

All Rights Reserved :: Copyright 2008 - 2018 ::