jdnasir.ac.ir
jdnasir.ac.ir
jdnasir.ac.ir
فرم درخواست شغل

پیوندها
 
 
 

 

گالری تصاویر
سیستم کنترل تردد بیومتریک (تشخیص چهره و اثر انگشت)
یکی از مطمئن ترین راه ها برای شناسایی دقیق افراد در سیستم های کنترل دسترسی و سیستم های حضور و غیاب، شناسایی بر مبنای مشخصات زیستی افراد یا همان بیومتریک است.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای شناسایی دقیق افراد در سیستم های کنترل دسترسی و سیستم های حضور و غیاب، شناسایی بر مبنای مشخصات زیستی افراد یا همان بیومتریک است. ما انسان ها مشخصات بیومتریکی داریم که برای هر کدام از ما، منحصر به فرد است و مشابه ندارد. اثر انگشت، شناخته شده ترین مشخصه بیومتریکی ما است که سیستم های زیادی نیز بر مبنای آن توسعه یافته اند. (برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به انوع سیستم های اثر انگشتی، با شرکت مهندسی طلوع تماس بگیرید.)

اما مشخصه های دیگری هم هستند که می توان از آنها برای شناسایی فرد بهره گرفت. سیستم های قرنیه (iris)، سیستم های تشخیص چهره (face detection)، سیستم های تشخیص رگ دست (vein) نیز در این رده قرار می گیرند که هر کدام برای کاربرد خاصی مناسب هستند. به عنوان نمونه سیستم های تشخیص قرنیه دقت بالایی دارند اما سریع نیستند. و یا سیستم های تشخیص چهره در دو حالت verification و identification کارآیی های متفاوتی دارند.


 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی می باشد .

All Rights Reserved :: Copyright 2008 - 2019 ::