jdnasir.ac.ir
jdnasir.ac.ir
jdnasir.ac.ir
فرم درخواست شغل

پیوندها
 
 
 

 

گالری تصاویر
معاون توسعه و فناوری صدا و سیما : انعقاد قرارداد پژوهشی ساخت فرستنده های 20 کیلو وات - انتشار 30 شهریور 1392 زمان 16:30
معاون توسعه و فناوری صدا و سیما : انعقاد قرارداد پژوهشی ساخت فرستنده های 20 کیلو وات - انتشار 30 شهریور 1392 زمان 16:30
وی با تاکید بر اینکه فرستنده های تلویزیونی یک و دو کیلووات اکنون در داخل کشور تولید می شود، اذعان کرد: اکنون فرستنده های 6 کیلووات سفارش داده شده و در حال ساخت است.

معاون توسعه و فناوری صدا و سیما با بیان اینکه به دنبال ارسال ماهواره های کوچک به 36 هزار کیلومتری زمین هستیم، گفت : ایران در آینده نه چندان دور ماهواره مخابراتی به فضا پرتاپ می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیبا کنار، عبدالعلی علی عسگری شامگاه سه شنبه در مراسم بهره برداری از طرح تبدیل فرستنده های پرقدرت تلویزیونی آنالوگ به دیجیتال گیلان از خودکفایی تولید فرستنده های اف ام در صدا و سیما خبرداد و اظهار کرد:

سال های گذشته  فرستنده های 10، 50، 100، 200 وات در کشور تولید شده است . وی با بیان اینکه ایران در ساخت فرستنده های اف ام یک و دو کیلو وات در دو سال گذشته به خودکفایی رسیده است، خاطرنشان کرد : سال گذشته در زمینه ساخت فرستنده های اف ام پنج و 10 کیلووات به خودکفایی رسیدیم .

عسگری به انعقاد قرداد پژوهشی ساخت فرستنده های 20 کیلووات در کشور اشاره کرد و افزود :

نیازی به فرستنده های مذکور نداریم اما سال آینده فرستنده های 20 کیلووات اف ام را می سازیم.معاون توسعه و فناوری رسانه ملی با اشاره به ساخت فرستنده پنج وات تلویزیونی آنالوگ در چهار سال گذشته در کشور، بیان کرد :کشور در ساخت فرستنده های 10، 50، 100، 400 وات به خودکفایی رسیده است .

وی با تاکید بر اینکه فرستنده های تلویزیونی یک و دو کیلووات اکنون در داخل کشور تولید می شود، اذعان کرد : اکنون فرستنده های 6 کیلووات سفارش داده شده و در حال ساخت است .

عسگری خاطر نشان کرد: دو سال گذشته آنتن 4/5 متر 18 گیگاهرتز را از آمریکا خریداری کردیم اما مانع ارسال آن شدند. وی ادامه داد: ساخت آنتن مذکور را به تولید داخلی سفارش دادیم و با استانداردهای لازم ساخت آن در کشور اتفاق افتاده است .

وی از قطع 20 تا 30 مورد ماهواره های اجاره ای ایران خبرداد و اظهار کرد : ماهواره های قطع شده را دوباره وصل کردیم و اجازه ندادیم آسیب جدی به کشور وارد شود .

وی از ساخت سفینه و ماهواره در داخل کشور خبر داد.


اصل خبر
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی می باشد .

All Rights Reserved :: Copyright 2008 - 2019 ::